Jesteś tu: » Strona główna » EKOLOGIA » PROJEKT EKOLOGICZNY ,,DZIEŃ ZIEMI INACZEJ"

PROJEKT EKOLOGICZNY ,,DZIEŃ ZIEMI INACZEJ"

PODSUMOWANIE PROJEKTU EKOLOGICZNEGO

,,DZIEŃ ZIEMI INACZEJ"

21.04.2017

W piątek 21kwietnia 2017r. na apelu podsumowaliśmy działania grup przedszkolnych i klas I-VI w ramach projektu ekologicznego z okazji Dnia Ziemi.

Zadanie dla oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej pod hasłem ,,Skarby przyrody” polegało na wypełnieniu pudełka okazami przyrodniczymi zgodnie z umieszczoną instrukcją. Miejscem poszukiwania zbiorów było szkolne boisko. Starsze klasy bawiły się na spacerze po Chełmnie w ,,Bingo w naturze”, czyli odszukanie wybranych elementów przyrody i zaznaczenie ich na przygotowanych kartach. W trakcie spaceru z nauczycielem po Chełmnie dzieci również porządkowały okolicę. Podczas podsumowania wszystkie grupy zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem, a przedstawiciele klas otrzymali sadzonkę bratka. Ostatnie zadanie- ,,Kolorowy zawrót głowy”, czyli sadzenie kwiatów przed szkołą w wiklinowym koszu przez wyznaczone osoby z każdej klasy pozwoli wszystkim dłużej pamiętać o święcie naszej planety.