Jesteś tu: » Strona główna » INFORMATYKA » Ozoboty do roboty!

Ozoboty do roboty!

Ozobot - mały, ale inteligentny robot, który zabrał klasy I-VIII do barwnego świata programowania.

Ufff. To był tydzień pełen emocji, a to za sprawą małego robota o nazwie Ozobot. Jest to mały, ale bardzo inteligentny robot, wypożyczony z firmy EduSense w ramach bezpłatnego programu testowania robotów. Zabrał on uczniów kl. I-VIII do barwnego świata programowania. Do pisania kodów używa się tu czterech kolorów: czarnego, czerwonego, niebieskiego i zielonego. Rysując kolorowe kody uczniowie programowali drogę robota, który posłusznie wykonywał stawiane przed nim zadania. Wprawdzie Ozobot powrócił już do firmy Edu Sense, której bardzo dziękujemy za wypożyczenie, ale to abslutnie nie koniec naszych doświadczeń w kodowaniu!

12-19.09.2018

H.Banaszak