Jesteś tu: » Strona główna » JĘZYKI OBCE » JĘZYK NIEMIECKI » Wir lernen Deutsch seit erster Deutschstunde.

Wir lernen Deutsch seit erster Deutschstunde.

Klasy VII oraz VIII o swoich wspomnieniach wakacyjnych po niemiecku:)

Klasy VII i VIII w ramach powtórzenia czasu przeszłego PERFEKT przedstawiły swoje wspomnienia wakacyjne w pięknych "okularach przeciwsłonecznych" nazywając je "Meine Ferienbrille". Ćwiczyliśmy

i doskonalilismy w ten sposób umiejętność mówienia, pisania oraz form gramatyczych czasu przeszłego, przygotowując się tym samym do wypowiedzi ustnej oraz sprawdzianu, który nastąpi już niebawem.

Na gazetce ruszyła także akcja, z poprzedniego roku szkolnego, "słówko dnia" oraz nowa forma : "Kalender in meiner Schule"-kalendarz w mojej szkole, na którym codziennie bedziemy zmieniać dzień tygodnia i miesiąca, pogodę oraz miesiąc i porę roku, ćwicząc w ten sposób słownictwo tych tematów.

Viel Erfolg!!!!:)    POWODZENIA!!