Jesteś tu: » » #CodeWeek

#CodeWeek

Europejski Tydzień Kodowania

Już po raz 5 obchodzony jest Europejski Tydzień Kodowania. W tym roku CodeWeek jest znacznie dłuższy i trwa od 7 do 22 października.

CodeWeek gromadzi nauczycieli i uczniów z całej Europy, którzy wspólnie uczą się o kodowaniu i myśleniu komputacyjnym (ang. computational thinking) – tj. umiejętność rozwiązywania problemów. W tym czasie w wielu miejscach w Polsce odbywają się różne wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzają uczestników w podstawy programowania.

Nasza szkoła również włączyła się w tę inicjatywę! Sprawdź mapę na >>CodeWeek.eu<< i odszukaj naszą szkołę Śmiech

Hanna Banaszak