Jesteś tu: » » Noc w szkole

Noc w szkole

Czy wiecie, jak wygląda szkoła nocą? Na to pytanie klasa IV zna już odpowiedź.

Noc w szkole, bo o tym mowa, pokazała szkołę z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas przy okazji poznając się nawzajem i integrując.

W nocnej imprezie wzięło udział 13 śmiałków. Cała impreza rozpoczęła się w piątek o 18 i zakończyła w sobotę o 9:30.

Na początku założyliśmy w klasie strefę kibica. Szybko udzielił nam się nastrój mundialowy, a więc zaczęliśmy od gry w piłkę na naszym orliku. W tym czasie nasza wychowawczyni - pani Hania zadbała o uzupełnienie spalonych kalorii i zamówiła pizzę, by po powrocie do szkoły nikt nie był głodny. Gdy emocje trochę opadły, wybraliśmy się na spacer. Byliśmy na Górze Czarownic. Co to za góra? Pisaliśmy o niej w majowym numerze Szkolnego Echa (//spchelmno.szkolnastrona.pl/download/nr-4-wyd.-specjalne-chelmno.pdf).

Po spacerze z p. Hanią i p. Maciejem był czas na wybranie wygodnego miejsca w strefie kibica i kolację.  Hiszpania czy Portugalia? Kto wygra? Pan Maciej przyjmował od każdego z nas typy swoich zwycięzców. Emocji było co nie miara – ostatecznego wyniku nikt nie przewidział.

W przerwie pani Hania zniknęła nam z pola widzenia. Okazało się, że w tym czasie w Sali zabaw ukryła 9 tajemniczych kopert. Zaczęła się konkurencja z QR kodami. Dziewczyny vs. Chłopacy. Zadanie polegało na odnalezieniu 9 ukrytych kopert. W każdej z nich był zakodowany wyraz. Po rozszyfrowaniu każdego z wyrazów trzeba było ułożyć hasło. Wszystko to odbyło się na czas. Kto wygrał? Okazało się, że dziewczyny były o 35 sekund szybsze. Zadanie wykonały w 4 min. i 46 sek. Brawo Wy! Potem przyszedł czas na gry planszowe- każdy coś przyniósł. Pograliśmy też w ping-ponga – było fajnie :) Baterie wszystkich uczestników „nocki w szkole” były dosyć naładowane, by potem jeszcze zagrać w „dwa ognie”. Po sportowych emocjach przyszedł czas na odwiedzenie łazienki… Potem szybka drużynowa narada co do filmu i tym samym sala zamieniła się w strefę relaksacyjno-kinową :)  Nie obyło się bez popcornu, nocnych pogaduszek i … tajemniczego dzwonka o godz. 0:00, który przespała tylko jedna osoba ;)

Rano śniadanko i sprzątanie. W kuchni Pani Hania miała zgrane pomocniczki. Natomiast chłopcy pomagali w zadaniach specjalnych.

Około 9:30, z lekkim smutkiem, że to już koniec zabawy rozeszliśmy się do domów. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że noc w szkole to niezapomniane chwile. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od bezmyślnego siedzeniem przed komputerem.

>>ZDJĘCIA<<

klasa IV z wychowawcą, Hanną Banaszak

Dziękujemy panu Maciejowi Ponickiemu za opiekę i przeprowadzenie zajęć sportowych :)