lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » WYDARZENIA » ROK 2018/2019 » VIII FESTYN RODZINNY - ROBOTY W PYRLANDII - 28.09.2018

VIII FESTYN RODZINNY - ROBOTY W PYRLANDII - 28.09.2018

Tym razem celem naszego festynu było połączenie tradycji i nowoczesności, tradycyjnych regionalnych potraw i technologii komputerowych stąd też hasło naszego festynu ,,Roboty w Pyrlandii”.

               W słoneczne, piątkowe przedpołudnie  na terenie wokół szkoły pojawili się rodzice i uczniowie klasy VIII, którzy zabrali się do ,,roboty” i  pracowali wytrwale, aby przygotować stragany, konkurencje oraz dekoracje na popołudniowy festyn. Udało się !

Na godzinę 16.00 wszystko było gotowe: przyjechały ciasta, placki ziemniaczane, zupa z dyni oraz ,,pyry z gzikiem”, wszystko domowej roboty wykonane przez wspaniałych rodziców. Po uroczystym otwarciu VIII Festynu Rodzinnego rozpoczęły się występy poszczególnych klas tematycznie związane z robotami. Nie zabrakło mody robotów, tańca, piosenek, skeczy i bajek. Po prezentacji klas został rozstrzygnięty konkurs  samorządu uczniowskiego na wykonanie robota. A przyznać trzeba, że wybór był bardzo trudny, ponieważ uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością podczas konstruowania. Jeden z robotów  nawiązał dialog z komisją konkursową, której  przewodniczył  pan burmistrz Jarosław Przewoźny. Ostatecznie  pierwsze miejsce otrzymał robot klasy VII i tym samym siódmoklasiści wygrali talon 200zł jako dofinansowanie do wycieczki klasowej, drugie miejsce zajęła klasa VIII i otrzymała 150zł dofinansowania, a trzecie  klasa IV, która dostała 100zł. Nagrody finansowe ufundowała Rada Rodziców.  Konkurencje sportowe w dwóch kategoriach wiekowych, jak na Pyrlandię przystało, były następujące :,,rzut pyrą do celu”, ,,spacer farmera w Pyrlandii” oraz ,,zbieranie pyrek”. Wśród innych atrakcji znalazły się: fotobudka, a raczej Robotobudka, programowanie na dywanie, robot językowy i budowanie robota na czas. Najciekawszym momentem festynu była jednak licytacja i loteria fantowa, w której do wygrania były meble, robot kuchenny i rower. Dochód z loterii Rada Rodziców postanowiła przeznaczyć na zakup tabletów, które w szkolnej pracowni komputerowej będą wykorzystywane między innymi do nauki programowania.  

            Wszystkim sponsorom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom  niepedagogicznym szkoły i uczniom serdecznie dziękuję za zaangażowanie w organizację festynu.

                                                                                              Dyrektor szkoły

Ewa Pacharzyńska -Norek

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl