Jesteś tu: » Strona główna » WYDARZENIA » ROK 2018/2019 » XXXIX WIELKOPOLSKI ZLOT TURYSTÓW

XXXIX WIELKOPOLSKI ZLOT TURYSTÓW

W niedzielę 23.09.2018 grupa 33 turystów ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie wybrała się na pieszy rajd z Koźla do Nojewa.

Celem tego zlotu było ukazanie piękna, historii i  wspólczesności regionu szamotulskiego, a w szczególności miejscowości na trasach zlotu. Podczas pokonywania trasy uczestnicy zbierali "dary" lasu ,aby wykonac trofeum z trasy zlotu. Wykonane przez uczniów trofeum zdobyło III MIEJSCE W KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZE TROFEUM Z TRASY ZLOTU. Grupa z Chełmna jako pierwsza dotarła na metę rajdu w Nojewie. Na miejscu czekało na uczestników wiele ciekawych konkurencji. W konkursie krajoznawczym na temat znajomości powiatu szamotulskiego oraz terenów przez które przebiegały tarsy zlotu drużyna z Chełmna zajęła III miejsce. Odbył się rózniez konkurs piosenki turystycznej, konkursy sprawnościowe, (rzut lotkami do tarczy, grupowe skakanie przez skakankę, rzut obręczami do celu). Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie barali w nich udział zajmując miejsca na podium. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział oraz rodzicom za pomoc i opiekę nad uczestnkami.

- ZDJĘCIA -

Wioleta Ciszak