Jesteś tu: » Strona główna » WYDARZENIA » ROK 2017/2018 » DORADZTWO ZAWODOWE- WIZYTA W LEMONIADZIE

DORADZTWO ZAWODOWE- WIZYTA W LEMONIADZIE

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie mieli niezwykłą przyjemność poznać właścicieli i pracowników restauracji „LeMoniada" w Pniewskich Łazienkach. Wizyta w tym pięknym lokalu miała na celu poznanie zawodu kucharza w ramach realizacji przedmiotu doradztwo zawodowe.

O swoich doświadczeniach i pasji opowiedziała nam szefowa kuchni, która opisała także jak wyglądają jej codzienne obowiązki. Zgromadzeni wokół baru, obserwowaliśmy pracę barmana, który zrobił pokaz przygotowania lemoniady. Przyglądaliśmy się także pracy pizzermana, który zaprezentował proces powstawania pizzy, wykonując przy tym podrzuty rozwałkowanego ciasta. Robił to z tak niezwykłą lekkością i precyzją, że wprawił  uczniów w osłupienie. Poznaliśmy także inne bardzo ważne role kuchenne. Jedną z nich jest pomoc kuchenna, bez której przyrządzanie potraw trwałoby znacznie dłużej. Kulminacyjnym punktem wizyty była degustacja aromatycznej pizzy, a pragnienie gasiła orzeźwiająca lemoniada.

Bogaci w nową wiedzę i z rozbudzonymi zainteresowaniami wróciliśmy do szkoły. Odwiedzając ciekawe miejsca pracy pomagamy w kreowaniu kariery zawodowej. Szefowa kuchni w oczach niektórych uczniów zauważyła tą iskrę, która pojawiła się u niej podczas podejmowania decyzji o wyborze zawodu.

Bardzo dziękujemy Państwu Agnieszce i Łukaszowi Ozorkiewiczom za sympatyczne przyjęcie,  poświęcony czas i prezentacje zawodów związanych z gastronomią.

Joanna Dębska

-ZDJĘCIA-