Jesteś tu: » ROK 2017/2018 » Język niemiecki w przedszkolu...:)

Język niemiecki w przedszkolu...:)

Nasze przedszkolaki miały okazję nauczyć się nowych słówek w języku niemieckim. Najpierw porozmawialiśmy na temat języków , ten, w którym mówimy oraz ten, którego już się uczą czyli język angielski. Potem uświadomiliśmy sobie, że istnieją jeszcze inne języki obce, np. język niemiecki. Nazwaliśmy 2 znane im przedmioty po niemiecku-piłka: der Ball i maskotka w kształcie pieska: der Hund. Każdy głośno powtarzał nowe wyrazy. Ostatnim zadaniem było ćwiczenie motoryki małej, umiejętności pisania po śladzie-piłki i pieska, w trakcie którego dzieci również powtarzały nowe słówka. Uczenie się języka obcego już od najmłodszych lat, z pewnością, zaowocuje w przyszłości, gdyż dzieci bardzo szybko zapamiętują, gdy uczą się nieświadomie poprzez zabawę. Dlatego przedszkolaki będą miały jeszcze okazję by poznać język niemiecki.

Wioleta Wieczorek