lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » NASZE PRZEDSZKOLE
 • Zakończenie przedszkola.....

21 czerwca to szczególny dzień dla przedszkolaków.

To właśnie dziś zakończyły swoją przedszkolną przygodę.

Mamy nadzieję, że na wakacje zabiorą ze sobą przedszkolne piosenki, zabawy, zdobytą wiedzę i zasady bezpieczeństwa.


 UDANYCH WAKACJI PRZEDSZKOLAKI !!! - ZDJĘCIA -

 

Zakończenie przedszkola.....

 

W poniedziałek przedszkolaki odwiedziły Laboratorium Wyobraźni mieszczące się

w Parku Naukowo-Technologicznym w Poznaniu.

LABORATORIUM WYOBRAŹNI
czytaj więcej

 

W piątkowe popołudnie po szkolnych korytarzach rozchodziły się dźwięki wesołych melodii. To przedszkolaki świętowały wraz z rodzicami

"DZIEŃ  MAMY I  TATY".

DZIEŃ MAMY I TATY
czytaj więcej


W środę, 30 maja dzieci ze starszej grupy przedszkolnej obchodziły Dzień Dziecka,

a świętowanie było połączone z zabawą z programowaniem.

ZAKODOWANY DZIEŃ DZIECKA
czytaj więcej

W czwartek 10.05.2018 w naszym przedszkolu wiosna zagościła na dobre. W sali ,,Wesołych Sówek’’ unosił się zapach szczypiorku i warzyw: sałaty, pomidorów, ogórków i rzodkiewki...Uśmiech

WIOSENNE KANAPKI
czytaj więcej22 kwietnia ludzie na całym świecie obchodzą Dzień ZiemiW tą niezwykłą akcję troski o niebieską planetę włączyły się dzieci z obu grup przedszkolnych.

czytaj więcej
 • DZIEŃ MARCHEWKI

 5 kwietnia w obu grupach przedszkolnych było niezwykle pomarańczowo. Wszystko to za sprawą niecodziennego święta "Dzień Marchewki".  Dzieci  poznały bliżej ten smakołyk przy pomocy zmysłów, a marchewkowe wiersze i piosenki umilały im czas spędzony w przedszkolu.


-ZDJĘCIA-

 • KODOWANIE W PRZEDZSZKOLU


Starsza grupa przedszkolna zmierzyła się z nowym wyzwaniem z dziedziny informatyki. Z pozoru łatwe zadanie "Zbieranie pisanek" okazało się niezłym wyzwaniem. Przed wykonaniem ruchu dzieci musiały podać kierunek w którym idą oraz ilość kroków. Częśc uczestników zabawy kierowała na macie swoim kolegą podając mu dokładną instrukcję trasy. Podczas drugiego zadania dzieci rozmieczały przedmioty na polach zgodnie z kodem, a przy okazji przez zabawę utrwalały poznane cyfry i litery. Świat algorytmów spodobał się przedszkolakom, a kolejne zadania już przed nami.


-ZDJĘCIA-


 KODOWANIE W PRZEDZSZKOLU

Marzec, kwiecień, Wielkanoc.
Od zajączka prezentów moc.
Kurczak stoi uśmiechnięty,
oczkiem mruga,
pod którym krzaczkiem
są prezenty...

W POSZUKIWANIU ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO
czytaj więcej

W poniedziałek ,26.03.18 przedszkolaki piekły babeczki wielkanocne. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu ciast, aż w końcu zabrały się za robienie babeczek. Zapach upieczonych babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.WESOŁE SÓWKI PIEKĄ BABECZKI WIELKANOCNE
czytaj więcej
 • WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

Obie grupy przedszkolne przygotowują się do zbliżających się świąt. Podczas zajęć poznają tradycje wielkanocne, wysiewają rzeżuchę i owies oraz wykonują śwąteczne ozdoby.- ZDJĘCIA -


WIELKANOC W PRZEDSZKOLU
 • BALIK KARNAWAŁOWY - WESOŁE SÓWKI

W czwartek 8.02.2018 odbył się balik dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III. Najmłodsze dzieci z grupy "Wesołe Sowki" przebrały się za swoje ukochane postacie z bajek. Było kolorowo i wesoło.


- ZDJĘCIA -

BALIK KARNAWAŁOWY - WESOŁE SÓWKI
 • SPOTKANIE GWIAZDKOWE Z RODZICAMI.

W środę 20.12.17 dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swój występ zimowo - gwiazkowy dzieciom z klas I, II , III. 

czwartek 21.12.17 odbyło się spotkanie gwiazdkowe z rodzicami. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego występu dzieci z obu grup przedszkolnych. 

Dzieci zaprezentowały przedstawienie zimowo - gwiazdkowe. Po występie odbyło się spotkanie w salach, dzieciom rozdano prezenty od gwiazdora :). Dziekujemy mamom za upieczenie ciasta i pomoc w przygotowaniu uroczystości


- ZDJĘCIA - 

SPOTKANIE GWIAZDKOWE Z RODZICAMI.
 • ŚWIĘTA TUŻ - TUŻ. WESOŁE SÓWKI PIEKĄ PIERNIKI.

Przedszkolaki z grupy "Wesołe Sówki" w związku ze zblizającymi się Świętami piekły pierniki. Z pomocą pani Adrianny Wojciechowskiej przygotowały ciasto. Nastepnie wykroiły pierniczki. Upieczone pierniki pięknie udekorowały, wyśmienicie się przy tym bawiąc.


- ZDJĘCIA -

ŚWIĘTA TUŻ - TUŻ. WESOŁE SÓWKI PIEKĄ PIERNIKI.
 • PIECZEMY PIERNIKI


Jednym z zadań z kalendarza adwentowego było upieczenie pierników. W realizacji tego zadania pomogły nam mamy przedszkolaków. Dzieci przygotowywały ciasto, wkładając do miski kolejne składniki. Przyjemnym etapem było wykrawanie i dekorowanie korzennych ciasteczek. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za towarzyszenie przedszkolakom w ich kolejnym doświadczeniu kulinarnym.ZDJĘCIA

PIECZEMY PIERNIKI1. grudnia na dzieci ze starszej grupy przedszkolnej czekała miła niespodzianka. Po przekroczeniu progu sali dzieci zobaczyły świątecznie przystrojony kominek, nad którym wisiał kalendarz adwentowy.  Tego dnia dzieci dowiedziały się, że przygotowania do świąt będą polegały na wykonywaniu zadań ukrytych w kalendarzu adwentowym. 

KALENDARZ ADWENTOWY
czytaj więcej

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
czytaj więcej

  


 25 listopada swoje święto obchodzi miękki, puchaty i niezastąpiony przyjaciel wszystkich dzieci-   

 

"PLUSZOWY MIŚ"

czytaj więcej
 • Rogale w przedszkolu.


Dzieci z grupy Wesołe Sówki dowiedziały się , że 11 listopada to bardzo wazne święto. Poznały wielkopolskie tradycje, a żeby im to wszystko zapadło w pamięci otrzymały słodka niespodziankę – pyszne rogaliki :)

 


- ZDJĘCIA - 

Rogale w przedszkolu.
 • PRZYSMAKI PRZEDSZKOLAKÓW


Ciasto marchewkowe, świeżo wyciskany sok z jabłek oraz surówka z marchewki i jabłka- te smaczne i zdrowe przysmaki samodzielnie przygotowała starsza grupa przedszkolna. Wszystkie dania powstały pod czujnym okiem mam naszych przedszkolaków. Dziękujemy p. Agnieszce Jankowiak, p. Annie Hojan oraz p. Magdalenie Tobis za pomoc i cenne kulinarne wskazówki.  


- ZDJĘCIA -

PRZYSMAKI PRZEDSZKOLAKÓW
 • WARZYWNY TYDZIEŃ :)

W minionym tygodniu w grupie Wesołych Sówek przewodził temat "Warzywa jemy - zdrowi będziemy" :)

Dzieci poznawały warzywa po samku i zapachu.


- ZDJĘCIA - 

WARZYWNY TYDZIEŃ :)
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl